درباره PTE

امتحان PTE از سال 2009 بر گزار می شود که با استقبال بسیار بالایی مواجه شده است، شما در امتحان با هیچ شخصی در ارتباط نیستید و تمامی مراحل امتحان با کامپیوتر برگزار خواهد شد و توسط کامپیوتر (هوش مصنوعی) و داده هایی که به کامپیوتر داده شده است صحیح می شود. به خاطر همین موضوع جواب دهی بسیار معتبر خواهد بود. این امتحان در بخشهای مختلف هم پوشانی دارد، برای مثال هنگامی که شما در حال انجام قسمت اسپیکینگ هستید، قسمتی از نمره ریدینگ و لیسنینگ را هم دریافت می کنید و همینطور در بخشهای دیگر، این هم پوشانی باعث می شود که نمره شما عادلانه باشد.

جواب امتحان

جواب امتحان چند ساعت بعد از آزمون برای شما ایمیل خواهد شد که اکثرا فردای روزی که امتحان داده اید جواب برای شما ارسال می شود. اگر شما نمره دلخواه خود را به هر دلیلی نگرفته اید، نیاز به انتظار طولانی نخواهید داشت و می توانید برای یک روز بعد مجدد امتحان دهید.

کتاب سبز پی تی ای

کتاب سبز پی تی ای، کتابی است به همراه تمرین های فراوان و همچنین دیدن نمونه جواب های دانش آموزان در بخش اسپیکینگ به همراه نمرات آنها. Pdf این کتاب را می توانید به راحتی از اینترنت دانلود کنید و یا خود کتاب را از کتاب فروشی های معتبر تهیه کنید. دقت داشته باشید این کتاب جهت آشنایی شما با قسمتهای مختلف آزمون است.

کتاب آبی پی تی ای

کتاب آبی پی تی ای ، مجموعه ای کامل در خصوص توضیحات هر بخش آزمون و همچنین تمرین های مربوط به آن بخش می باشد.
Pdf این کتاب را می توانید به راحتی از اینترنت دریافت کنید و یا خود کتاب را از کتاب فروشی های معتبر تهیه کنید. دقت داشته باشید که این کتاب جهت آشنایی شما با قسمتهای مختلف آزمون است. 

نمره دهی امتحان IELTS و PTE

برای مقایسه به جدول مراجعه کنید.

امتحان پی تی ای به دلایل زیادی شاهد استقبال بسیاری از داوطلبان بوده است. این امتحان همه روزه در خارج از ایران برگزار می شود و داوطلبان به راحتی می توانند برای این آزمون اسم نویسی کنند. سایتهای بسیاری هستند که به راحتی این آزمون را برای شما ثبت نام می کنند.