آزمون PTE Academic

دسترسی سریع:

در این مطلب میخوانیم:

درباره ی آزمون زبان انگلیسی پیرسن

آزمون پی تی ای آکادمیک یک آزمون کامپیوتری است که دانش زبان انگلیسیِ غیرِ انگلیسی زبانانی که قصد تحصیل یا کار در کشورها یا محیط های انگلیسی زبان را دارند، می سنجد. این آزمون توسط پیرسن ایجاد شده است. پیرسن یک شرکت آموزشی برجسته است که منابع یادگیری و ارزیابی در سرتاسر جهان (بجز کانادا) تهیه می کند.
آزمون پی تی ای آکادمیک به عنوان یک شاخص معتبر و قابل اعتماد برای سنجش دانش زبان انگلیسی مورد قبول هزاران موسسه ی علمی، انجمن های حرفه ای و دولت ها در سرتاسر جهان است. این آزمون به صورت آنلاین قابل رزرو است و در مراکز آزمون مجاز در سراسر جهان برگزار می شود. نتایج آزمون معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از آزمون در دسترس است.
آزمون پی تی ای آکادمیک به نحوی طراحی شده که یک آزمون منصفانه و منعطف باشد که برگرفته از استفاده از زبان انگلیسی در زمینه های علمی و کاری همچون در زندگی واقعی است. این آزمون برای تمام کسانی که می خواهند مهارت زبان انگلیسی خود را به منظور مطالعه یا کار ارائه دهند مناسب است.
چهار مهارت آزمون پی تی ای آکادمیک: صحبت کردن و نوشتن در پی تی ای، خواندن در پی تی ای و شنیدن در پی تی ای. این آزمون از ۲۰ نوع سوال مختلف تشکیل شده که از چند گزینه ای تا مقاله نویسی متنوع هستند. آزمون به وسیله ی یک سیستم خودکار نمره دهی می شود که از هوش مصنوعی استفاده می کند تا جواب ها را بر اساس دستور زبان، لغت، روان بودن و تلفظ ارزیابی کند.

آزمون PTE آکادمیک چیست؟

آزمون زبان انگلیسی آکادمیک پیرسن (PTE آکادمیک) یک آزمون زبان انگلیسی کامپیوتری بین المللی است. این آزمون مهارت زبان انگلیسی آزمون دهندگان را ارزیابی می کند تا با موسسات آموزشی و سازمان های دولتی و حرفه ای که به یک سطح استاندارد از مهارت زبان انگلیسی برای پذیرفتن افراد احتیاج دارند، همکاری کند. آزمون PTE آکادمیک یک آزمون زبان انگلیسی است که مورد اعتماد دانشگاه ها و دولت ها در سرتاسر جهان است. این ازمون سریع ترین آزمون زبان انگلیسی کامپیوتری است که توسط آن می توانید مهارت زبان انگلیسی خود را نشان دهید. نتایج این آزمون زبان انگلیسی معمولا تا 5 روز کاری در دسترس است. سیستم نمره دهی کامپیوتری تضمین می کند که همه ی آزمون دهندگان منصفانه و با دقت نمره دهی می شوند. این آزمون مورد قبول دانشگاه ها در استرالیا، نیوزلند، ایالات متحده ی آمریکا، انگلستان، کانادا، ایرلند، سنگاپور، آلمان و …. می باشد. برای تمام ویزا ها و درخواست های مهاجرتی استرالیا و نیوزلند مورد قبول می باشد.

چرا اکثر متقاضیان، آزمون PTE آکادمیک را انتخاب می کنند؟

آزمون PTE آکادمیک برای درخواست های مهاجرتی و دانش آموزی در سرتاسر جهان مورد قبول می باشند. این آزمون علاوه بر ارزیابی منصفانه، فواید منحصر به فرد زیادی دارد.

آیا می دانستید که استفاده ازهوش مصنوعی به این معنی است که نتایج آزمون دهندگان توسط یک الگوریتم و نه انسان بررسی می شود؟

 • هوش مصنوعی: نمره دهی توسط هوش مصنوعی یعنی مهارت زبان انگلیسی شما توسط یک انسان ارزیابی نمی شود بلکه یک الگوریتم بسیار هوشمند که از شیوه ی نمره دهی انسان بر اساس پاسخ های متعدد تقلید می کند، نمره دهی می شوید.
 • نمره دهی منصفانه: زمانی که آزمون PTE آکادمیک می دهید، هرچه می گویید توسط هوش مصنوعی بر اساس هزاران پاسخ قبلی نمره دهی می شود. به این معنی که شما فقط بر اساس چیزی که خودتان می گویید نمره دهی می شوید و نه لهجه یا هر چیز دیگر.
 • ارزیابی منعطف و نتایج سریع: آزمون PTE آکادمیک بخاطر استفاده از یک تکنولوژی برجسته برای همه ی ازمون دهندگان یک آزمون انعطاف پذیر است. نتایج ازمون ها معمولا تا 5 روز کاری منتشر می شود و هم چنین این ازمون یک سیستم ارزیابی جهانی با بیش از 250 مرکز آزمون در بیش از 50 کشور برگزار می شود.
 • ارسال نمره به صورت رایگان و نامحدود: آزمون PTE آکادمیک به همه ی آزمون دهندگان این امکان را می دهد که بدون هیچ هزینه ی اضافه، نتایجشان را به تمام سازمان هایی که می خواهند، ارسال کند. این قابلیت به شما فرصت بهتری برای دست یافتن به رویاهایتان می دهد.
 • پذیرش نامحدود برای درخواست های مهاجرتی و تحصیلی: آزمون PTE آکادمیک برای درخواست های تحصیلی مورد قبول هزاران برنامه ی تحصیلی در سرتاسر جهان می باشد. هم چنین این آزمون برای تمام ویزا های دانش آموزی و درخواست های مهاجرتی استرالیا و نیزلند مورد قبول می باشد.

طراحی آزمون PTE آکادمیک به چه شکل است؟

در طول 2 ساعت امتحان، 3 قسمت اصلی وجود دارد: speaking(صحبت کردن) و writing(نوشتن) که با هم به اتمام می رسند، reading(خواندن)، listening(گوش کردن). در این آزمون 20 نوع سوال مختلف از چند گزینه ای تا مقاله نویسی و تفسیر اطلاعات خواهید دید.

 • معرفی: نامحدود ( کامپیوتر از شما می خواهد تا خودتان را معرفی کنید. این بخش نمره ندارد.)
 • قسمت اول: speaking(صحبت کردن) و writing(نوشتن) (54 تا 67 دقیقه)
 • قسمت دوم: reading(خواندن) (29 تا 30 دقیقه)
 • قسمت سوم: listening(گوش کردن) (30 تا 43 دقیقه)

چگونه برای آزمون PTE آکادمیک اماده شویم؟

برای قبولی در آزمون PTE، باید بر اساس نمره ی مورد نظر شروع به آماده شدن کنید زیرا آماده شدن برای این آزمون بر اساس نمره ی هدف شما متغیر است. ما وبسایت تمرین خود را برای شما راه اندازی کرده ایم تا آزمون را برای همه آسان تر و دست یافتنی تر کنیم.
آزمون زبان انگلیسی آکادمیک پیرسن

آزمون PTE آکادمیک یک آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کامپیوتری است که مختص غیر انگلیسی زبانان برای تحصیل در خارج از کشور یا اهداف مهاجرتی است. این آزمون مهارت reading(خواندن)، writing(نوشتن)، listening(گوش کردن) و speaking(صحبت کردن) را می سنجد.

سوال ها معمولا دو یا چند مهارت را با هم می سنجند. برای مثال speaking،  reading و listening یا reading و .writing کل آزمون در یک جلسه دو ساعته و در یک شرایط امن در حالی که پشت کامپیوتر نشسته اید برگزار می شود. قسمت speaking آزمون با کامپیوتر با هدفون هایی با قابلیت حذف نویز انجام می شود. صدای شما ضبط می شود و برای سنجش ارسال می شود. نتایج خود را معمولا تا 5 روز کاری دریافت خواهید کرد.

برای دادن آزمون PTE، باید به یک مرکز آزمون پیرسن بروید. در آنجا یک کامپیوتر و یک هدفون در اختیار شما می گذارند تا به 4 قسمت این آزمون پاسخ دهید. قسمت speaking(صحبت کردن) و writing(نوشتن) در یک بخش گنجانده شده اند و قسمت reading(خواندن) و listening(گوش کردن) بخش های جداگانه دارند. این آزمون دارای طیف وسیعی از سوالات از چند گزینه ای ها تا خلاصه ها و گوش کردن به جمله ها و انتخاب کلمه ی مناسب است و 20 نوع سوال مختلف دارد.

آزمون PTE مطابق مقاله های عمومی، علمی و واقعی است. شما با نمودار ها، جداول، بخش ها و بسیاری از چیز های دیگر که به محیط شما مرتبط هستند روبرو خواهید شد. این آزمون شامل گوینده های بومی و غیربومی دقیقا مطابق با چیزی که در تلویزیون، فیلم ها، مستندات و گفتگو های واقعی در زندگی روزمره می شنوید است.

 

نحوه ی نمره گرفتن:

راه ساده ای برای گرفتن نمره مخصوصا اگر نمره ی هدف شما +79 باشد وجود ندارد. اما بی شک راه های موثر و هوشمندانه ی زیادی برای گرفتن این نمره وجود دارد.

این مسیر آسان نیست. در این پروسه ممکن است هر لحظه احساس کنید که گیر افتاده اید و خوب پیش نمی روید و قسمتی از تمرین ها و راهنمایی ها برای شما موثر نیستند. با این حال هیچ چیز بدون سخت کوشی، شدنی نیست. به هر حال فردی که به دانش زبان انگلیسی خود بسیار مطمعن است و بر آن مسلط است نیز ممکن است برای گرفتن این نمره نیازمند تلاش های جدی باشد. موفق شدن در آزمون PTE به چیزی بیشتر از داشتن توانایی در زبان انگلیسی بر می گردد. شما باید متوجه طراحی آزمون، استفاده از تکنیک های مناسب برای پاسخ به سوالات و هم چنین صبور باشید. افکار و تلاش خود را به کار بگیرید:

آگاه بودن از نحوه ی نمره دهی می تواند به شما کمک زیادی کند. به دستورالعمل هر سوال دقت کنید. اگر برای سوالی محدودیت زمانی وجود دارد، در همان مدت زمان به سوال پاسخ بدهید. به سوال هایی که نمره منفی دارند دقت کنید تا فقط در صورت مطمعن بودن از جواب خود به آن ها پاسخ دهید.

هر روز از زمان خود به نحو احسنت استفاده کنید. بی هدفانه آزمون های آزمایشی زیادی دادن هیچ کمکی به شما نمی کند. به دنبال تمرین کردن با کیفیت باشید و مهم تر از آن، همیشه تمرین های خود را صحیح قضاوت کنید. فقط به دنبال حفظ کردن مطالب نباشید. دلیل و منطق آن را بدانید. درباره ی شک ها و سوال هایی که برایتان پیش می آید با استاد خود صحبت کنید. از ویژگی های خود استفاده کنید و روی نقاط ضعفتان کار کنید.

تشخیص نقاط ضعفتان به شما کمک می کند تا آن ها را برطرف کنید و بهبود ببخشید. از این رو کسی که بتواند نقاط ضعفتان را به شما نشان دهد، بسیار کمک کننده است. سوال هایی را که خوب بلد هستید بشناسید و روی سوال هایی که شما را اذیت می کند کار کنید.

به یاد داشته باشید که قبلا چطور به یک سوال پاسخ دادید و حالا در آن خبره شده اید. اگر همواره به موفقیت ها و خطا های خود نگاه کنید، تصویر واضح تری از موقعیت کنونی خود به دست می آورید. دائما خود را به چالش بکشید. اشتباهات بی معنی مانند اشتباهات املایی یا عدم توجه به واژه های خاص یا چشم پوشی کردن از دستورالعمل ها یک خطای بزرگ است. با دقت طبق برنامه ریزی خود و منابعی که به آن ها مراجعه می کنید پیش بروید.

برای خوب صحبت کردن باید مهارت گوش کردن داشته باشید. برای خوب نوشتن یا جواب دادن به یک سوال باید ساختار زبان، گرامر (قواعد دستور زبان) و مفهوم را بدانید. به هنگام گوش کردن باید به صورت موثر نوت برداری کنید. هم چنین کار کردن روی فیدبک، ارزیابی کار شما و نتیجه ی آن به دانستن سطح شما و تصمیم گیری درباره ی ادامه ی مسیر به شما کمک می کند. وقتی که در آزمون PTE نیاز به نمره ی بالا دارید، بی شک هوشیار بودن و قضاوت خوب و دقیق تاثیر گذار است. نمره دهی آزمون PTE هیچ نوع قضاوت و احساسات انسانی را شامل نمی شود.

نحوه ی کمک هوم PTE:

هوم PTE ایده آل ترین روش را به شما معرفی می کند تا نمره ی speaking، reading، listening و writing خود را بگیرید. گروه پشتیبانی ما کاملا در ارزیابی پاسخ هایتان به شما کمک می کند. بنابراین می توانید متوجه اشتباهات خود شوید و پیشرفت کنید.

استاد خبره:

استاد ما، استاد باتجربه ای است که در آزمون PTE آکادمیک نمره ی کامل 90 گرفته است. تجربه ی او، ویدیو های آموزشی و الگو های ما در کمک به شما برای گرفتن نمره مورد نظر بسیار موثر است.

منابع در خانه:

ما چند بار امتحان دادیم و آزمایش کردیم تا منابع منحصر بفرد و جامع آزمون اصلی مختص خودمان را گردآوری کنیم تا آزمون دهندگان را برای آزمون PTE آکادمیک اصلی آماده کنیم. فایل پیش بینی ماهانه ی ما، با دقت 80 تا 90 درصد اثباتی برای کار سخت و تعهد ما برای کمک به دانش آموزان است. ابزار سنجش صحبت ما یک ابزار منجصر بفرد است که وضوح صحبت شما را می سنجد.

شیوه ها و راهکار ها:

استرتژی های کافی از طریق ویدیو ها و الگو ها، از روز اول مستقیما به شما انتقال داده می شود، تا بتوانید همه چیز را بدون مانعی فراگرفته و با اطمینان از خود، آزمون را مدیریت کنید. قبل از شروع مطالعه ابتدا باید نحوه ی طراحی آزمون و شکل سوال ها را تحلیل کنید.

تضمین نتایج:

و در نهایت نتایج پدیدار می شوند. ما در هوم PTE افتخار داریم که نتایج شگفت انگیز خود را در یک بازه ی زمانی نسبتا کوتاه به نمایش بگذاریم. هنگامی که راهنمایی ها و روش های ما را دنبال کنید نتیجه ی مطلوب خود را خواهید گرفت.

هوش مصنوعی:

تعدادی از آزمون ها مثل آزمون PTE برای ارزیابی از هوش مصنوعی استفاده می کنند و آزمون PTE به دسترسی به هوش مصنوعی احتیاج دارند تا بدانند که چگونه برای این آزمون آماده شوند. استفاده از جدید ترین نوآوری ها می تواند به شما در جلوتر بودن از بقیه کمک کند. مفید ترین جنبه ی هوش مصنوعی این است که می توانید متوجه اشتباهات خود شوید. پس سریعا می فهمید که باید روی چه چیزی تمرکز کنید.

چند جنبه ی هوش مصنوعی که می تواند برای شما مفید باشد:

قسمت speaking(صحبت کردن):

مهم ترین قسمت آزمون PTE، قسمت speaking(صحبت کردن) است. اگر نمره ی مورد نظر خود را در قسمت speaking دریافت نکنید، بسیار غیر ممکن به نظر می رسد که بتوانید نمره ی هدف خود را در دیگر بخش های آزمون PTE به دست آورید. قسمت speaking در نمره دهی listening و reading شما تاثیر می گذارد. به این دلیل است که باید توجه اختصاصی به قسمت speaking داشته باشیم. با سیستم نمره دهی هوش مصنوعی هوم PTE، می توانید به نمره ی تلفظ و روان خوانی خود کمک کنید. ما راهنمایی ها و روش های متعددی را برای بهبود نمره ی تلفظ شما در آزمون ارائه می دهیم. اگر راهنمایی ها و روش های ما را دنبال کنید، می توانید نمره ی 90 در قسمت speaking را به دست آورید.

اکثر آزمون دهندگان می دانند که نمره ی قسمت speaking آزمون PTE به دو مهارت مهم بستگی دارد: روان خوانی و تلفظ. به هر حال بسیاری از افراد نمی دانند که هوش مصنوعی پیرسن چگونه (بر اساس چه پارامتر هایی) آن ها را ارزیابی می کند. تیم ما یک تحقیق جامع در این مورد انجام داده است و هوش مصنوعی هومPTE را ساخته است که مانند بقیه ی سیستم های موجود نیست. ما از یک هوش مصنوعی مشابه آزمون اصلی استفاده می کنیم تا صدای آزمون دهنده را ارزیابی کنیم.

هوش مصنوعی ما نشان می دهد که چه گفته اید و تا چه اندازه روان، با تلفظ صحیح و بیان مناسب صحبت کرده اید. همه ی عواملی که در صحبت کردن شما مهم است در نظر گرفته می شود. این یکی از دلایل اساسی است که بسیاری از افراد نمره ی کمی از نحوه ی بیان در آزمون PTE کسب کنند.

سیستم نمره دهی هوش مصنوعی ما بسیار دقیق و صحیح است. دانش آموزانمان که نمره ی 90 در قسمت speaking کسب کرده اند، می توانند این را تایید کنند. هم چنین جزئیاتی مثل کلمه های جا افتاده و ویژگی که به شما اجازه می دهد که روی کلمات کلیک کنید تا با تلفظ صحیح آن ها آشنا شوید، این سیستم را برای بالا بردن نمره ی speaking شما بسیار ارزشمند می سازد.

نتیجه گیری:

با گذشت زمان و پیشرفت ها، پروسه ی یادگیری، انعطاف پذیر و متنوع شد و محدودیت های انتقال دستور العمل ها کمتر شد. به علاوه ترکیب پیشرفته ای از رسانه های مختلف در حال حاضر همچنین موثر است.

شما با وبسایت ما این فرصت را دارید که بدون هیچ محدودیت زمانی هر موقع که بخواهید تمرین کنید. ممکن است شاغل یا دانش آموز باشید که فرصت شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشید. دسترسی به منابع با ارزش آنلاین کمک بزرگی به شما می باشد. علاوه بر این، محدودیت زمانی برای تمرین ندارید. می توانید در اوقات فراغت خود در طول روز یا شب ها تمرین کنید.

قطعا ما ترکیبی از روش های یادگیری را پیشنهاد می کنیم. از آنجا که آزمون دهندگان زیادی که به نمره ی هدف خود رسیده اند را دیده ایم، می توانیم کیفیت یادگیری موثر را تایید کنیم.

چگونه آزمون را رزرو کنیم؟

مراکز آزمون PTE در بیش از 50 کشور وجود دارند و متقاضیان می توانند از طریق وبسایت رسمی PTE، این آزمون را رزرو کنند. ابتدا باید در وبسایت رسمی PTE، یک حساب شخصی بسازید و ثبت نام کنید. ازمون مرتبا برگزار می شود و شما می توانید تاریخ و ساعت مورد نظر خود را در نزدیک ترین مرکز آزمون انتخاب کنید.

برای رزرو آزمون، ابتدا باید با ساخت یک حساب در وبسایت PTE ثبت نام کنید.

دو مرحله برای برنامه ریزی آزمون وجود دارد.

شما باید:

 • در وبسایت PTE ثبت نام کنید.
 • زمان امتحان را برنامه ریزی کنید.

مرحله ی اول:

برای شروع فرایند، وبسایت حرفه ای PTE به ادرس www.pearsonpte.com را ببینید و روی دکمه ی sign in کلیک کنید.

مرحله ی دوم:
سپس به صفحه ی مدیریت ثبت نام هدایت می شوید.
اگر کاربر جدید هستید، روی دکمه ی sign up کلیک کنید تا یک حساب بسازید. اگر قبلا یک حساب ساخته اید، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید.

مرحله ی سوم:

صفحه ی بعدی که به شما نشان داده می شود صفحه ی اصلی شما است که از آنجا می توانید یک آزمون را برنامه ریزی کنید، نمره های قبلی خود را ببینید یا ارسال کنید، رمز عبور خود را مدیریت کنید و …

 

مرحله ی چهارم:

برای برنامه ریزی آزمون باید به دو سوال زیر از طریق فهرست کشویی پاسخ دهید که مانند زیر در صفحه ی اصلی نشان داده می شوند:

 • متقاضی تحصیل، کار یا زندگی در چه کشوری هستید؟
 • هدف فعلی شما چیست؟ تحصیل، کار، پیوستن به خانواده یا زندگی.

مرحله ی پنجم:

هنگامی که به سوال ها پاسخ دادید، دکمه ی Book PTE Academic Test نمایان می شود که شروع فرایند برنامه ریزی آزمون است. و صفحه ای نشان داده می شود که نوع آزمون، هزینه و زبانی که آزمون با ان زبان برگزار می شود را نشان می دهد.

مرحله ی ششم:

با کلیک بر روی دکمه ی Next یک پرسشنامه می بینید که باید پر شود تا بتوانید به مرحله ی بعدی بروید.

مرحله ی هفتم:

در صفحه ی بعد می توانید نزدیک ترین مراکز آزمون را بر اساس مکانی که انتخاب کردید، پیدا کنید.

می توانید تا 3 مرکز آزمون را همزمان انتخاب کنید تا در دسترس بودن تاریخ و ساعت مورد نظرتان در آن مراکز را مقایسه کنید.

مرحله ی هشتم:

 • مرکز آزمونی که قصد آزمون دادن در آنجا را دارید انتخاب کنید.
 • تاریخ آزمون خود را انتخاب کنید.
 • زمان های موجود برای آزمون را بررسی کنید و زمانی که دوست دارید را انتخاب کنید.

مرحله ی نهم:

در پایان، وبسایت شما را به سبد خرید هدایت می کند که در آنجا جزئیات آزمونی را که رزرو کرده اید مثل تاریخ و ساعت، اسم و آدرس مرکز آزمون، تمام هزینه ای که باید برای آزمون پرداخت کنید ( شامل مالیات) را می بینید.

اگر همه ی جزئیات صحیح باشندف می توانید به مرحله ی پرداخت بروید. در غیر اینصورت می توانید روی دکمه ی change test centre کلیک کنید تا به صفحه ی قبلی برگردید.

مرحله ی دهم:

وقتی که روی دکمه ی proceed to checkout کلیک می کنید، یک صفحه حاوی شرایط و ضوابط PTE ظاهر می شود. لطفا روی دکمه ی accept کلیک کنید تا بتوانید پیش بروید.

مرحله ی یازدهم:

صفحه ی بعدی مختص پرداخت و صورتحساب است که جزئیات کارت شما و اطلاعات رزرو را می خواهد. لطفا بخاطر داشته باشید که این آزمون را فقط می توانید از طریق کارت اعتباری یا بانکی رزرو کنید.

لطفا فرم را با اطلاعات دقیق پر کنید تا رزرو خود را نهایی کنید و سپس روی دکمه ی Next کلیک کنید.

مرحله ی دوازدهم:

صفحه ی بعدی که به شما نشان داده می شود مربوط به مرور سفارش شماست تا همه ی جزئیاتی که شما وارد کرده اید را تایید کنید و اگر همه چیز صحیح است بر روی دکمه ی Submit Order کلیک کنید.

بعد از انجام این کار، پرداخت شما پردازش می شود و سفارش شما تایید خواهد شد. سپس یک صفحه ی تایید برای سفارش شما نمایش داده خواهد شد.

یک ایمیل تایید از طرف پیرسن نیز دریافت خواهید کرد.