امتحان پی تی ای به دلایل زیادی شاهد استقبال بسیاری از داوطلبان بوده است. این امتحان همه روزه در خارج از ایران برگزار می شود و داوطلبان به راحتی می توانند برای این آزمون اسم نویسی کنند. سایتهای بسیاری هستند که به راحتی این آزمون را برای شما ثبت نام می کنند.

درباره Test

امتحان PTE هر چهار مهارت SPEAKING, WRITING, READING, LISTENING را ارزیابی می کند. زمان آزمون حدود 2 ساعت است. در این امتحان شما با شخصی در ارتباط نخواهید بود و توسط هوش مصنوعی (کامپیوتر) مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت. به دلایل زیادی از جمله جواب سریع ، انعطاف پذیری امتحان، کامپیوتر محور بودن ، این امتحان مورد توجه و استقبال دانشجویان و مهاجران بسیاری قرار گرفته است.

01

SPEAKING & writing

Speaking and Writing

بین ( 54 تا 67 ) دقیقه

02

READING

reading

( 30 ) دقیقه

Listening

بین (30 تا 43) دقیقه

03

Listening

PTE را چه جاهایی قبول دارند ؟

آزمون PTE Academic در هزاران دانشگاه (در سراسر جهان) معتبر است، همچنین دولت استرالیا PTE Academic را برای ویزا خود معتبر می داند، برای دانستن لیست تمای جاهایی که PTE را قبول دارند از فایل زیر دیدن کنید.

درباره PTE

امتحان PTE از سال 2009 بر گزار می شود که با استقبال بسیار بالایی مواجه شده است، شما در امتحان با هیچ شخصی در ارتباط نیستید و تمامی مراحل امتحان با کامپیوتر برگزار خواهد شد و توسط کامپیوتر (هوش مصنوعی) و داده هایی که به کامپیوتر داده شده است صحیح می شود. به خاطر همین موضوع جواب دهی بسیار معتبر خواهد بود. این امتحان در بخشهای مختلف هم پوشانی دارد، برای مثال هنگامی که شما در حال انجام قسمت اسپیکینگ هستید، قسمتی از نمره ریدینگ و لیسنینگ را هم دریافت می کنید و همینطور در بخشهای دیگر، این هم پوشانی باعث می شود که نمره شما عادلانه باشد.

جواب امتحان

جواب امتحان چند ساعت بعد از آزمون برای شما ایمیل خواهد شد که اکثرا فردای روزی که امتحان داده اید جواب برای شما ارسال می شود. اگر شما نمره دلخواه خود را به هر دلیلی نگرفته اید، نیاز به انتظار طولانی نخواهید داشت و می توانید برای یک روز بعد مجدد امتحان دهید.

کتاب سبز پی تی ای

کتاب سبز پی تی ای، کتابی است به همراه تمرین های فراوان و همچنین دیدن نمونه جواب های دانش آموزان در بخش اسپیکینگ به همراه نمرات آنها. Pdf این کتاب را می توانید به راحتی از اینترنت دانلود کنید و یا خود کتاب را از کتاب فروشی های معتبر تهیه کنید. دقت داشته باشید این کتاب جهت آشنایی شما با قسمتهای مختلف آزمون است.

کتاب آبی پی تی ای

کتاب آبی پی تی ای ، مجموعه ای کامل در خصوص توضیحات هر بخش آزمون و همچنین تمرین های مربوط به آن بخش می باشد.
Pdf این کتاب را می توانید به راحتی از اینترنت دریافت کنید و یا خود کتاب را از کتاب فروشی های معتبر تهیه کنید. دقت داشته باشید که این کتاب جهت آشنایی شما با قسمتهای مختلف آزمون است. 

نمره دهی امتحان IELTS و PTE

برای مقایسه به جدول مراجعه کنید.

روز آزمون

در روز آزمون حتما پاسپورت به همراه داشته باشید، قبل از آزمون مسئول شما را راهنمایی خواهد کرد، حتما نیم ساعت قبل در مکان حضور داشته باشید، در اواسط آزمون هر جا سوالی داشتید کافیه دست خود را بالا ببرید. بعد از اتمام امتحان احتیاج به هیچ کاری نیست جواب چند ساعت بعد برای شما ایمیل خواهد شد.
به امید موفقیت شما